Rowerowy sezon czas zacząć! Czeka 600 kilometrów ścieżek i wyjątkowy przewodnik…

Rowerowy sezon czas zacząć! Czeka 600 kilometrów ścieżek i wyjątkowy przewodnik…

Powstał z wpisów lubianych twórców internetowych i pasjonatów rowerowych podróży – przewodnik rowerowy „Małopolska na rowery” zawiera 19 propozycji na jedno-, kilkudniowe lub rodzinne wyprawy. QRkody odsyłające do dodatkowych informacji i filmów pozwolą szybko zaplanować wakacyjną wycieczkę. W projekcie wzięli udział: Anita i Paweł Skowera (101countriesbefore50.com), Szymon Nitka (ZnajKraj), Ewa Świderska (Ewcyna), Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik (LosWiaheros), Kasia Łaskawiec i Tomek Sawirski (Polska po godzinach), Wojtek Goj (Szlak wokół Tatr), Jarek Tarański (VeloMałopolska), Kasia Puźniak (Lucky MTB), Ola i Szymon Rochowiakowie (Beskid Trail), rodzina Mazurków (Rodzinnie Dookoła Świata) Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk (Kasai).

W ostatnich latach w Małopolsce powstało 600 kilometrów tras rowerowych o europejskim standardzie. VeloMałopolska – jedyny taki w Polsce projekt budowy długodystansowych tras rowerowych, został doceniony przez Europejską Federację Cyklistów i jest wskazywany jako dobra praktyka. Docelowo projekt zakłada budowę 1000 km tras rowerowych (zbudowano ponad 550 km).

W Małopolsce nie tylko budujemy trasy rowerowe, ale intensyfikujemy działania w różnych obszarach, by stać się rowerowym liderem i w ten sposób ożywić lokalną gospodarkę. Wzorem krajów o dłuższej rowerowej tradycji w ubiegłym roku stworzyliśmy system rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, który w tym roku będziemy nadal rozwijać. Już teraz ponad 90 obiektów w Małopolsce podsiada ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów – mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Publikacja jest dostępna na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl – przejdź do przewodnika „Małopolska na rowery. Najlepsze trasy zdaniem blogosfery”. Do Przewodnika przygotowano też mapy w osobnych plikach do samodzielnego wydruku, tak by każdy mógł je zabrać ze sobą na wycieczkę.

Planując rowerowe eskapady warto skorzystać  także z Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR) – to m.in. punkty gastronomiczne, obiekty noclegowe i atrakcje turystyczne posiadające udogodnienia dla rowerzystów – przejdź do mapy Miejsc Przyjaznych Rowerzyście. Jest już też dostępna nawigacja rowerowa Rowerowa Małopolska (projekt uzyskał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert Małopolska Gościnna 2020 r.). Na razie nawigacja jest dostępna tylko w wersji na Android.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

 

Nowy Sącz rywalizuje o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021 – dołącz do akcji, „kręć” kilometry i walcz o nagrody!

Reklama