Trener Sandecji po spadku: nie tak to sobie wyobrażałem

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w sobotę przegrali w Mielcu z Cracovią 0:1. Ta porażka sprawiła, że sądeczanie po roku opuszczają szeregi Lotto Ekstraklasy i w przyszłym sezonie zagrają już w pierwszej lidze.

To na pewno bardzo trudny moment dla nas wszystkich, którzy związani są z Sandecją. Nie tak sobie wyobrażałem to dzisiejsze spotkanie, mecz o życie – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Kazimierz Moskal.

W pierwszej połowie nie udźwignęliśmy tej presji, nie zagroziliśmy w ogóle bramce Cracovii. Nie takie były plany, założenia. Wiedzieliśmy o tym, że myśląc o utrzymaniu musimy wygrać. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Trudno mi o tym teraz rozmawiać, niestety stało się, sprawa została dziś rozstrzygnięta – dodał szkoleniowiec beniaminka z miasta nad Dunajcem.